Header

Panel ve Konferanslar

Dünyanın gelecek planını konuşacağımız kapsamlı bir program ile Türkiye Innovation Week, inovasyonda kendini dünyaya kanıtlamış isimleri ağırlıyor ve onların fark yaratan bakış açıları, konuşmaları ve ilham veren deneyimlerini ziyaretçilerle buluşturuyor.

Bu kapsamlı program, dünyanın dört bir yanından gelen inovasyon liderlerini bir araya getiriyor. Her biri kendi alanında öncü olan bu isimler, geleceğin nasıl şekilleneceğini ve farklı sektör ve endüstrilerde inovasyonun dünyamızı nasıl dönüştürebileceğini tartışmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin İnovasyon Projeleri

Ülkenin ve dünyanın önde gelen kurum ve markaları, inovasyonun gücünü sergilemek ve geleceğe ilham vermek için Türkiye Innovation Week’te bir araya geliyor. Bu etkinlikte, çeşitli sektörlerden gelen markaların standlarında, yenilikçi projeler ve çözümlerle tanışma fırsatı sunuluyor. Ekonomiden sağlığa, teknolojiden eğitime farklı endüstrilerden bir araya gelen markaların stantlarında yer alacak proje ve deneyim alanları inovasyonun sınırlarını zorluyor ve daha iyi bir gelecek hayaliyle ilham verici çalışmaları gözler önüne seriyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan teknolojik trendler ve sürekli değişen yeni normaller inovasyon ile buluşuyor.

Sergi ve Enstalasyonlar

Türkiye Innovation Week kapsamında hazırlanan özel sergi ve enstalasyon alanları, güncel dijital sanat projeleri ve öne çıkan tasarımlarla ziyaretçilere ilham kaynağı olmayı hedeflemektedir. İnovasyonun sanatla buluştuğu bu alanda özellikle dijital sanatlarda öne çıkan güncel işler, etkileyici tasarım ve sanat projeleri sergilenecektir. Sanat ve teknolojinin birleştiği bu özel alan, ziyaretçilere etkileyici bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

İnovaLİG

Şirketlerin inovasyon bilincinin geliştirilmesi, inovasyon yetkinliklerinin kazanılması ve Türkiye'nin inovasyona dayalı ihracat artışının desteklenmesi amacıyla TİM tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’de yarışan ve kazanan şampiyonlar, Türkiye Innovation Week sahnesinde düzenlenecek ödül töreninde ödüllerine kavuşuyor. Ödül töreni T.C. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın aralıksız teşrifleriyle düzenleniyor.

İnovaTİM

72 ilde 150 farklı üniversiteden 3000’i aşkın ön lisans ve lisans seviyesindeki öğrencilerin öğrenme ve üretme kültürü ile oluşturduğu açık inovasyon ekosistemi olan İnovaTİM ile öğrenciler uluslararası bilim ve teknoloji merkezlerini ziyaret ediyor, uluslararası yarışmalara katılıyor, inovasyon ve teknoloji üzerine eğitimler alıyor ve bilimsel çalışmalar gerçekleştiriyor. İnovaTİM’lilerin ana faaliyetlerinin yer alacağı, projelerinin sergileneceği Türkiye Innovation Week’te aynı zamanda her yıl projeleri ile dereceye giren İnovaTİM’li öğrenciler için "İnovaTİM İnovasyon Yarışması Ödül Töreni" ve “İnovaTİM Proje Sergisi” düzenleniyor.

TİM-TEB Girişim Evleri

Bulunduğu illerde, yenilikçi, yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeline sahip girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirme ve güçlendirmeye yönelik faaliyetlerini kapsamlı programlar ile sürdüren TİM-TEB Girişim Evleri Türkiye Innovation Week kapsamında önemli program, konuşma ve buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Yeni kurulan girişimciler için kuluçka merkezi olarak verdiği hizmetlerin yanında mevcut teknoloji firmalarının ihtiyaç duyduğu iş yönetimi hizmetlerini de sunan TİM-TEB Girişim Evleri, girişimcilik ekosisteminin buluşma noktası olmayı hedefleyen “InnovaZone Powered by TEB” alanında sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiriyor.

İnovatif girişimler için değerli finans fırsatları yaratan girişimci yatırımcı buluşturan InnovaZone'da TİM-TEB Girişim Evi liderliğinde düzenlenecek birebir görüşmelerde girişiminiz için yatırım alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Başvurunuzu yapın, sınırlı sayıda yatırım masasında yerinizi alın!

Girişimcilik Ekosisteminin Buluşma Noktası: TIW23 InnovaZone Powered by TEB

TIW23 kapsamında ilk defa kurulacak yaratıcı fikirleri dünyayı değiştiren başarılı işlere dönüştürme misyonuna sahip bir girişimcilik alanı olan InnovaZone, girişimcilik ekosisteminin buluşma noktası olmayı hedefliyor. Genç ve dinamik nüfusuyla, risk almaya hayli yatkın insan tabiatıyla, ülkemizi girişimciliğin küresel merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefleyen Türkiye İhracatçılar Meclisi liderliğinde, yürütülen tüm faaliyetlerin tek çatı altında fiziki olarak tanıtıldığı bu alanda başarılı girişimler, girişimciler, yatırımcılar ve sektörün önde gelen isimleri bir araya geliyor. Türkiye Innovation Week’in cazibe merkezlerinden biri olan InnovaZone’da TİM-TEB Girişim Evleri stantları, girişimcilik ekosisteminden kanaat önderlerinin görüşlerini aktardığı InnovaStage, start-up’ların kurumsal firmalarla ve yatırımcılarla eşleştiği S2C buluşmalarının gerçekleştirileceği InnovaPoint yer alıyor.

Master Class: İnovasyon Diyalogları

Türkiye Innovation Week kapsamında gerçekleştirilen ve yıl boyu devam etmesi planlanan Master Class: İnovasyon Diyalogları programı düşünmeye, öğrenmeye ve yaratıcı fikirleri paylaşmaya teşvik eden interaktif bir deneyim sunuyor. İnovasyona dair her konunun derinlemesine tartışıldığı, fikir alışverişlerinin gerçekleştirildiği etkileşimli oturumlardan oluşan sınırlı kontenjana sahip sınıflar için başvurular açıldığında yerinizi ayırtabilirsiniz.

İnovaTİM GameJam: Sürdürülebilirlik ve İhracat Temalı GameJam Etkinliği

Türkiye Innovation Week kapsamında gerçekleşecek olan bu heyecan verici etkinlikte, kendi oyununuzu yaratma fırsatını yakalayın. 72 saatlik maratonda yarışarak ödüller kazanma şansını yakalayın. İnovaTİM GameJam, yaratıcı zekânızı test etmek ve oyun dünyasında adınızı duyurmak için mükemmel bir platform sunuyor. Türkiye Innovation Week'te bu fırsatı kaçırmayın, katılım için şimdi başvurun!

TİM İnovasyon Akademisi

İnovasyon yönetimi alanında yetkinlik kazandırmak amacıyla TİM Akademi çatısı altında ihracatçı firmalarımızın çalışanlarına yönelik olarak TİM İnovasyon Uzmanlığı Eğitimi programı hayata geçirildi. Programı tamamlayan firma temsilcilerine başarı sertifikaları Türkiye Innovation Week’te takdim edilecektir.

İnoSuit

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, firmaların inovasyon yetkinliğine uygun kulvarda mentorluk desteği alabilmesi adına hayata geçirilen Odaklı İnoSuit Programı kapsamında süreci başarıyla tamamlayan firma ve mentorlar için Türkiye Innovation Week’te İnoSuit Programı Yıl Kapanışı Töreni düzenleniyor. 2016 yılından bu yana mentorların deneyimleri, bilgi birikimleri, emekleri ve firmaların kazanımları ile geliştirilen İnoSuit Programı kapsamında, inovasyon yönetimindeki en iyi uygulamaları belirlemek amacıyla Kurumsal İnovasyon Yönetiminde En İyi Uygulama Paylaşımları Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayda seçilen en iyi uygulama örnekleri Türkiye Innovation Week’te gerçekleştirilecek bir seremoni ile açıklanıyor.

Türkiye Innovation Week 10. Yıl Özel Etkinliği: S2C Buluşması

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından TİM-TEB girişim evleri ile birlikte düzenlenen S2C-Startup to Corporate etkinliği Türkiye'nin girişimcilik ekosistemindeki gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ve girişimcilere kendilerini tanıtma ve kurumsal firmalarla ilişkilerini geliştirebilmelerine imkân sunan bir destek programıdır. 10 Temmuz 2023 tarihinde TİM merkez binasında gerçekleştirilen buluşma kapsamında 20 ihracatçı firma ile 23 teknoloji girişimcisi bir araya gelerek 100'ün üzerinde B2B görüşme gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda dijital dönüşüm, yazılım, yüksek teknoloji entegrasyonu, IoT, blockchain gibi AR-GE çözümleri konularında seçili konularda başlatılan başarılı S2C iş birlikleri, Türkiye Innovation Week’de yapılacak panelde açıklanacaktır.